Usługi wynajmu busów i samochodów osobowych - rozwój

Usługa wynajmu busaWynajem busów i samochodów osobowych - rozwój usług

Wypożyczający auta coraz częściej poszukują usług na najwyższym poziomie, klientom zależy przede wszystkim na wynajmie nowoczesnych w pełni sprawnych  samochodów, na bardzo elastycznych  warunkach umożliwiających przedłużenie umowy, zwiększenie limitu dziennego kilometrów jeśli takowy jest wyznaczony.

Najlepsze na rynku wypożyczalnie samochodowe oferują nie tylko auta osobowe, ale też busy, które są wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem do przewozu większej ilości osób.

Niejednokrotnie wynajmując busa można zrezygnować z wynajmu kolejnego auta co wiąże się z dużymi oszczędnościami. Wypożyczając auto należy zwrócić uwagę na jego stan techniczny, jeśli jest to możliwe wykonać zdjęcia karoserii i wnętrza auta, które zabezpieczają wypożyczającego przed późniejszymi, nieuzasadnionymi roszczeniami ze strony wypożyczalni samochodów.

Ponadto zawsze wypożyczając samochód należy zwrócić uwagę na sprawy typowo formalne takie jak aktualny przegląd techniczny, częstotliwość serwisowania co wpływa w dużym stopniu na kondycję auta oraz podwyższa bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Bardzo ważne jest by dokładnie sprawdzić czy jest ubezpieczenie, oraz jaki pakiet ubezpieczeniowy został wykupiony. Dokładne sprawdzenie wszystkich formalności jest bardzo ważne gdyż w ten sposób można uniknąć wielu niemiłych niespodzianek.

Wypożyczający auto koniecznie powinien sprawdzić czy w razie awarii samochodu  zostanie on zabrany i naprawiony na koszt ubezpieczyciela, lub wypożyczalni czy też kosztami zostanie obciążony klient, a także czy wypożyczalnia podstawi auto zastępcze i w jakim czasie od zgłoszenia awarii.

Wypożyczalnie najczęściej oferują trzy rodzaje wynajmu aut:

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem samochodów osobowych krótkoterminowy obejmujący okres korzystania z auta do 30 dni, który jest wybierany zarówno przez turystów jak firmy wysyłające swoich pracowników w delegacje.

Wynajem średnioterminowy

Wynajem średnioterminowy obejmujący okres wynajmu do 24 miesięcy, z którego najczęściej korzystają właściciele firm, przy czym wiodące wypożyczalnie aut osobowych i busów w tym wypadku oferują naprawdę dobre warunki finansowe.

Jakie korzyści płyną z tego typu umów dla firm korzystających z wynajętego samochodu?

Średnioterminowi klienci wypożyczalni samochodów podkreślają, że raz podpisana umowa znosi z nich wszystkie obowiązki typowe dla właścicieli aut, takie jak serwisowanie, pilnowanie ubezpieczenia, przeglądów technicznych, a także problemy związane z naprawą zepsutego samochodu i niedogodności związane z poszukiwaniem auta zastępczego. Jako klienci wypożyczalni aut nie są obciążeni wymienionymi trudnościami, a rachunki z wypożyczalnią pokrywane są pieniędzy firmowych.

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy samochodu lub busa powyżej 24 miesięcy, który jest oferowany przez niewiele wypożyczalni samochodowych ze względu na niskie zainteresowanie, jednak firmy, które mają taką opcję w swojej ofercie klientów długoterminowych traktują niemalże po królewsku, dlatego jeśli zakup auta firmowego nie wchodzi w grę warto przemyśleć wynajem auta na okres powyżej dwóch lat.Podobne:
Witamina E - działanie, niedobór, źródła

Witamina EWitamina E jest niezbędnym składnikiem pożywienia wszystkich ssaków. Funkcjonalnie i pod względem budowy zalicza się ją do tokochromanoli - bio

Czym jest promieniowanie słoneczne? Podział i wpływ promieniowania UV

Promieniowanie UVWpływ promieniowania słonecznego od lat wzbudza kontrowersje w środowisku naukowców i lekarzy, którzy badają zarówno je

Inwestowanie w nieruchomości - decyzje inwestycyjne

Decyzje inwestycyjne - Inwestowanie w nieruchomościDecyzje podejmowane na rynku nieruchomości ze względu na wyjątkową specyfikę tego rynku cechują się