Instastories - jak dodać, dlaczego warto publikować, zalety

Relacja na instagramieInstagram Story to funkcja w aplikacji, która umożliwia użytkownikom publikowanie zdjęć lub filmów, które automatycznie znikają w ciągu 24 godzin. Pojawiają się w formacie pionowym i są szybkie, zapadające w pamięć i zabawne z założenia. Gdy publikujesz relację, wokół Twojego zdjęcia profilowego pojawia się kolorowy pierścień, informujący obserwujących, że mogą dotknąć Twojego zdjęcia profilowego, aby zobaczyć, co właśnie opublikowałeś.

Twoje zdjęcie profilowe z kolorowym pierścieniem wokół niego jest również dodawane do górnego rzędu ekranów głównych Twoich obserwujących, dzięki czemu jest pierwszą rzeczą, którą widzą.

Twoja historia na Instagramie jest publikowana oddzielnie od treści w profilu. Chociaż możesz znać podstawy udostępniania ich, w aplikacji są ukryte narzędzia, które mogą sprawić, że zdjęcia i filmy, które dodasz do swojej Stories, będą bardziej kreatywne i wciągające.

Relacje IG to doskonały sposób dla marek na eksperymentowanie z różnymi rodzajami treści, ponieważ w przeciwieństwie do stałego kanału, Relacje znikają w ciągu 24 godzin. Właściciele małych firm wykorzystują swoje historie do publikowania wszystkiego, od nieedytowanych filmów z ich codziennego życia po zdjęcia nowych produktów i krótkie klipy przedstawiające ich odpowiedzi na często zadawane pytania. Marki wykorzystują również swoje Stories, aby okazać uznanie klientów, ponownie udostępniając historie i posty swoich obserwujących we własnych Stories.

Jak opublikować Stories na Instagramie?

Teraz, gdy już wiesz, czym jest relacja, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak możesz opublikować własną. Możesz utworzyć i opublikować historię w trzech prostych krokach.

Krok 1: Przejdź do strony głównej i przesuń palcem w lewo od dowolnego miejsca na ekranie, aby otworzyć aplikację aparatu Instagram. Możesz także przejść do aparatu na Instagramie, dotykając przycisku "plus" znajdującego się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierając "Relacja".

Krok 2: W aplikacji aparatu możesz utworzyć zupełnie nową zawartość do swojej relacji, dotykając białego kółka w dolnej środkowej części ekranu. Możesz też przesłać wcześniej utworzone zdjęcia lub filmy, dotykając ikony albumu w lewej dolnej części ekranu. Jeśli zdecydujesz się przesłać istniejące zdjęcie, pamiętaj, że wymiary Instagram Story to 1080 na 1920 pikseli.

Jeśli zdecydujesz się tworzyć nowe treści na bieżąco aparatem, możesz tworzyć różne rodzaje historii:

 • Zwykłe zdjęcie lub film.
 • Tworzenie tekstu lub zdjęcie z tekstem na jednolitym tle. Konta zwykle używają Relacji tekstowych do zadawania pytań, opowiadania historii lub tworzenia miniblogów w swoich relacjach na Instagramie.
 • Bumerang. Naprawdę krótki film, który jest odtwarzany do przodu i do tyłu w pętli.
 • Układ czyli kolaż różnych zdjęć.
 • Budka fotograficzna. Cztery ciągłe ujęcia, które łączą się w jedną historię.
 • Przechwytywanie wielokrotne. Historia składająca się z wielu zdjęć zrobionych w krótkim odstępie czasu.
 • Poziome zdjęcie. Zdjęcie lub film, które według Instagrama są idealnie równe, zwykle w przypadku Stories przedstawiających krajobrazy i horyzonty.

Krok 3: Po utworzeniu Stories możesz dodawać do niej naklejki i filtry, rysować na niej, dodawać do niej tekst i nie tylko. Możesz nawet wspominać lub oznaczać osoby lub angażować swoich obserwujących za pomocą ankiet, quizów i innych zabawnych funkcji.

Jeśli chcesz tworzyć relacje jeszcze szybciej, możesz tworzyć treści z wyprzedzeniem zbiorczo i planować te historie za pomocą aplikacji do planowania. Narzędzia takie pokażą Ci, jak będzie wyglądać Twoja historia, gdy będzie dostępna na żywo, i pozwolą Ci zaplanować ją z wyprzedzeniem.

Czym są wyróżnione relacje IG?

Wyróżnione relacje na Instagramie to wybrane przez Ciebie kolekcje relacji, które znajdują się u góry Twojego profilu w postaci kręgów, które można dotknąć. Zostały wprowadzone w 2017 roku, aby użytkownicy mogli przechowywać swoje ulubione lub najbardziej odpowiednie Stories przez ponad 24 godziny. Najciekawsze historie pojawiają się bezpośrednio pod Twoją biografią, więc są jedną z pierwszych rzeczy, które widzą Twoi obserwatorzy, gdy wchodzą na Twój profil.

Stories
Stories

Marki wykorzystały swoje najważniejsze informacje do przedstawienia ważnych informacji (np. menu restauracji, list produktów itp.) u góry. Wyróżnienia to także świetny sposób na przechowywanie referencji na koncie. Kiedy ponownie udostępniasz Historie klientów o tym, jak bardzo są zadowoleni z Twojego produktu, zamiast pozwalać, aby te referencje zniknęły, zapisz je w dymku. Oprócz wyróżnionych Stories, Instagram wprowadził również Archiwum historii. Gdy Twoja historia zniknie z Twojego profilu, zostanie automatycznie zapisana w Twoim Archiwum relacji, do którego tylko Ty masz dostęp w swoich ustawieniach. W Archiwum możesz zapisać wygasłe historie na swoim urządzeniu, obejrzeć je ponownie lub dodać do wyróżnienia relacji. Aby utworzyć wyróżnienie na Instagramie:

 • Przejdź do strony profilu, dotykając zdjęcia profilowego znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Stuknij kółko "Nowy" znajdujące się tuż pod biografią po lewej stronie.
 • Wybierz kilka historii z archiwum, a następnie naciśnij przycisk "Dalej" w prawym górnym rogu ekranu.
 • Nadaj nazwę wyróżnieniu.
 • Opcjonalnie: edytuj okładkę Wyróżnionych relacji, przesyłając gotowy obraz z albumu urządzenia lub wybierając inne zdjęcie do relacji.

Gdy skończysz, Twoje wyróżnienie na Instagramie pojawi się jako dymek w Twoim profilu. Możesz mieć dowolną liczbę Wyróżnień, które pozostaną w Twoim profilu, dopóki ich nie usuniesz. Aby edytować lub usunąć wyróżnienie, po prostu dotknij i przytrzymaj je w swoim profilu.

Jak przeglądać Stories na Instagramie?

Instagram Stories pojawiają się u góry ekranu, gdy korzystasz z aplikacji mobilnej Instagram. Ponieważ często są to pierwsze fragmenty treści, które użytkownicy widzą po otwarciu Instagrama, te Stories mogą wzbudzić ogromne zainteresowanie i pomóc reklamować Twoją zwykłą galerię zdjęć na Instagramie większej liczbie użytkowników.Aby rozpocząć przeglądanie relacji na Instagramie, otwórz aplikację mobilną Instagram i dotknij ikony domu w lewym dolnym rogu ekranu.Po przejściu do ekranu głównego Instagrama zobaczysz serię okrągłych ikon u góry, z których każda reprezentuje aktywne historie opublikowane przez obserwowanych użytkowników. Twoja własna historia jest dostępna do przeglądania po lewej stronie historii, które obserwujesz.

Warto wspomnieć że swoją relację możesz udostępnić wybranej grupie osób tzw. bliskich znajomych. Najpierw musisz jednak utworzyć taką listę osób a następnie dodając relację zaznaczyć opcję udostępniania tylko bliskim znajomym. Wtedy Twoje Insta Stories widzą tylko osoby którym ja udostępniłeś a dla pozostałych obserwatorów jest niewidoczna.

Dlaczego warto publikować Insta Stories?

 1. Relacje są tak potężne, ponieważ budują lojalność i zwiększają zaangażowanie poprzez komunikację i pozytywny odbiór Twojej marki lub profilu osobistego. Twoi obserwatorzy prawdopodobnie pokochają w ten sposób markę - dzielenie się prawdziwymi, powiązanymi lub interesującymi historiami za pośrednictwem serii Insta Stories zachęci ich do ciągłego wracania na Twoje konto i interakcji z Twoimi treściami.
 2. Kampanie w mediach społecznościowych na Instagramie odnotowują średnio około 20% wzrost zasięgu, gdy zaangażowane są Stories. Wykorzystaj algorytm splikacji na swoją korzyść, wykorzystując Stories do zwiększania interakcji z obserwującymi. Niewielkie zmiany, takie jak częstotliwość publikowania, korzystanie z funkcji w aplikacji i publikowanie o określonych porach dnia, pomogą w ustaleniu rankingu algorytmicznego.
 3. Instagram twierdzi, że dwie historie dziennie są idealne do wspierania rozwoju aplikacji. Być może będziesz musiał poeksperymentować, aby dowiedzieć się, co sprawdza się w przypadku Twojej marki. Najlepszy czas na publikowanie będzie różny dla każdego konta w zależności od jego odbiorców i czasu ich największej aktywności. Wskaźniki oglądalności relacji i ich oglądania do końca są najwyższe między 4-6 rano, 8-10 rano, 12-14 po południu i 20-22. Pamiętaj jednak, że Twoje konto ma swój własny zestaw unikalnych obserwujących, więc tylko Ty możesz ocenić, na podstawie danych analitycznych, kiedy powinieneś publikować swoje Stories, aby uzyskać najlepsze wyniki.
 4. Niezależnie od tego, czy właściciele konta na Instagramie próbują zwiększyć świadomość marki, zwiększyć ruch w filmach lub biuletynach poza Instagramem, czy też udostępniać sponsorowane posty, Instagram Stories pozwala im publikować zabawne, znikające treści, które nadają głos i osobowość marki, nie zajmując zbyt wiele malejącej uwagi przeciętnego użytkownika.


Podobne:
Informatyczne zarządzanie

Informatyczne zarządzanieW obecnej dobie nie musimy już samodzielnie planować spraw w firmie, zrobi to za nas nowoczesny program.  Oprogramowanie ERP, czyli pr

Oprogramowanie CRM

Systemy CRMCRM z ang. Customer Relationship Management, jest strategią zarządzania mająca na celu uzyskiwanie długotrwałych kontaktów i przyjaznych relacji z klientami

Zastosowanie systemów informatycznych

Zastosowanie systemów informatycznychSystemy informatyczne mają bardzo szerokie zastosowania w różnych dziedzinach życia. Wykorzystuje się je na przy