Informatyka

Komputery przemysłowe

Komputery przemysłoweKomputery przemysłowe różnią się od znanych nam komputerów biurowych czy domowych. Różnią się nie tylko wyglądem, ale również możliwością zastosowania i posiadanymi funkcjami.

Więcej…

 

Multimedia

Multimedia

Dzisiejsze czasy poszczycić się mogą wspaniale rozwiniętą elektroniką, która znacznie wpłynęła na udoskonalenie wydajności komputera i przedstawiania informacji w nim zawartych. Praktycznie wszystkie media wykorzystują do swojej działalności rozbudowane programy komputerowe, dzięki którym przekazywana jest odbiorcy: muzyka, dźwięk, animacje, filmy, oraz tekst.

W przypadku edukacji multimedia ułatwiają poszukiwanie informacji na dany temat, za pomocą słów kluczowych, lub piktogramów. Informacja multimedialna zapisywana jest na dysku CD-ROM. Odpowiednie parametry zdolne są do pomieszczenia szeregu ważnych wiadomości, które przekazywane są za pomocą transferu do pamięci komputera.

Więcej…

   

Programy dla firm

Programy dla firmInformatyzacja wielu aspektów naszego życia nie omija także, a może przede wszystkim, przedsiębiorców. Zarządzanie, nawet mała firmą, wymaga chociażby podstawowego oprogramowania komputerowego. Korzystanie z z systemów informatycznych przynosi znaczne oszczędności czasowe i pieniężne.

Idealnym przykładem oprogramowania dla firm są programy księgowe. Dzięki nim, praca w dziale księgowości nie jest aż tak żmudna i czasochłonna jak kiedyś. Dzisiaj wszelkie dokumenty, faktury i deklarację możemy przygotować z pomocą ów programu.

Więcej…

 

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja

Po raz pierwszy na pomysł skonstruowania sztucznej inteligencji wpadł w 1955r. niejaki John McCarthy, który pomyślał o skonstruowaniu maszyny, która przypominałaby ludzkie przejawy inteligencji.

Pierwsze laboratorium SI na Uniwersytecie Carnegie Mellon powstało w latach 50. XX w., założone przez Allena Newella i Herberta Simona. Później powstało laboratorium Massachusetts Institute of Technology, założone przez Johna McCarthy'ego.

Więcej…