Internet

Internet - narzędzie do zdobywania informacji, czy także niebezpieczeństwo?

Internet

Internet to ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. Od chwili wprowadzenia ta sieć sieci stała się najpopularniejszym i zdecydowanie największym źródłem informacji.

Stanowi monopol w swojej dziedzinie. W ciągu kilkudziesięciu lat rozwoju komputerów, a wraz z nimi później internetu człowiek całkowicie zmienił postrzeganie świata. Obecnie nie potrafimy żyć bez wielu urządzeń elektronicznych jak choćby telefon komórkowy, w którym także obecnie jedną z podstawowych i koniecznych zalet jest właśnie dostęp do internetu.

Więcej…

 

Społeczeństwo informacyjne

Społeczeństwo informacyjneO społeczeństwie informacyjnym w środowiskach naukowych dyskutowano głównie w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, choć po raz pierwszy nazwy tej użyli Japończycy Todao Umesao i Yoneji Masuda w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych minionego wieku.

Więcej…

   

Technologie internetowe

Technologie internetowe

Szybka ekspansja Internetu powoduje, że oprócz pozytywnych walorów tego zjawiska, mamy do czynienia z cyberprzestępcami. Dlatego tak ważne jest aby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. Jedną z podstawowych technologii internetowych jest szyfrowanie danych w postaci protokołu SSL.

Jeżeli ktoś nie wie o czym mowa, to wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego naszego banku i zwrócić uwagę na formę adresu w pasku przeglądarki. Zamiast standardowego "http" widnieje "https". Oznacza to, że nasze połączenie z bankiem jest bezpiecznie i spokojnie możemy dokonać przelewu.

Więcej…