Multimedia

Multimedia

Dzisiejsze czasy poszczycić się mogą wspaniale rozwiniętą elektroniką, która znacznie wpłynęła na udoskonalenie wydajności komputera i przedstawiania informacji w nim zawartych. Praktycznie wszystkie media wykorzystują do swojej działalności rozbudowane programy komputerowe, dzięki którym przekazywana jest odbiorcy: muzyka, dźwięk, animacje, filmy, oraz tekst.

W przypadku edukacji multimedia ułatwiają poszukiwanie informacji na dany temat, za pomocą słów kluczowych, lub piktogramów. Informacja multimedialna zapisywana jest na dysku CD-ROM. Odpowiednie parametry zdolne są do pomieszczenia szeregu ważnych wiadomości, które przekazywane są za pomocą transferu do pamięci komputera.

System wyposażony jest również w kartę dźwiękową, która umożliwia odtwarzanie i nagrywanie muzyki, za pomocą głośników, mikrofonu, a nawet instrumentów. Doskonały, dobrej jakości obraz uzyskać można montując monitor z możliwie jak największą ilością pikseli. Piksel jest to zapalony punkt na ekranie komputera, który ukazuje obraz, aby otrzymać najlepszą rozdzielczość musi być odpowiednio dobrany. Przykładowo monitor LCD o przekątnej 17, lub 19 cali 1280*1024 to idealne rozwiązanie.

Multimedia przekazywać muszą informacje w odpowiednich proporcjach, ważny jest szybki i łatwy dostęp, dzięki któremu odszukać można ulubioną muzykę, pomoc w nauce. Za pomocą słów kluczowych odnalezienie programu z pomysłem na aranżację wnętrza, nowej gry, czy rozwiązania dylematu, gdzie spędzić kolejny urlop będzie sporym ułatwieniem.

Komputer jest, bowiem nośnikiem wszelkich informacji i stanowi prawdziwe źródło wiedzy z różnych dziedzin życia. Multimedia zapewniają swobodny dostęp do wiadomości, oraz szereg programów rozrywkowych i naukowych. Z łatwością obejrzeć można dobrej jakości film, bez konieczności włączania telewizora, czy DVD, a zdjęcia z wakacji nie będą musiały kurzyć się w szafie, lecz znajdą swoje uporządkowane miejsce w programie komputerowym, dzięki któremu dostęp do fotografii, odbędzie się w szybki sposób. Dodatkową atrakcją są programy umożliwiające retusz i korektę zdjęć, lub ozdabianie ich śmiesznymi elementami dekoracyjnymi, lub ramkami.

Każdy potencjalny użytkownik z łatwością zaprojektować może swoją własną aplikację multimedialną, dzięki nowoczesnym wersjom programowym, oraz dobrze rozbudowanej elektronice.Podobne:
Komputery przemysłowe

Komputery przemysłoweKomputery przemysłowe różnią się od znanych nam komputerów biurowych czy domowych. Różnią się nie tylko wyglądem, ale również mo

Programy dla firm

Programy dla firmInformatyzacja wielu aspektów naszego życia nie omija także, a może przede wszystkim, przedsiębiorców. Zarządzanie, nawet mała firmą, wy

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja Po raz pierwszy na pomysł skonstruowania sztucznej inteligencji wpadł w 1955r. niejaki John McCarthy, który pomyślał o